Primăria Buhuși, amendată de Garda de Mediu cu 50.000 de lei, deși orașul se află în stare de alertă. Operatorul nu mai ridică gunoiul din 1 iunie. Ce spune primarul ZAHARIA

Criza gunoiului din orașul Buhuși a ajuns în atenția Gărzii de Mediu Bacău, după ce operatorul de salubritate a sistat, de la 1 iunie, ridicarea deșeurilor. În urma unui control neplanificat, comisari...


Citește articolul complet pe Onesti

Alte știri din Onesti