Amplă acțiune de ecologizare, în Florești: 700 de tone de deșeuri ridicate de pe albia Someșului. Construcțiile provizorii amplasate ilegal, desființate.

Administrația din Florești continuă demersurile pentru îndepărtarea depozitelor ilegale de gunoaie: 700 de tone de deșeuri au fost ridicate de pe albia Someșului în urma unei ample acțiuni de ecologizare. „Vom dispune de toate instrumentele legale pentru combaterea acestui fenomen”, spune primarul Bogdan Pivariu.


Citește articolul complet pe Monitorul de Cluj

Alte știri din Monitorul de Cluj