Reguli noi pentru temele elevilor! Ministerul Educației face anunțul

Reguli noi pentru temele elevilor! Ministerul Educației face anunțul

Directorul și dirigintele au responsabilitatea de a supraveghea respectarea timpului maxim alocat temelor: 1 oră pentru elevii din învățământul primar și 2 ore pentru cei din gimnaziu și liceu. De asemenea, anual se va colecta feedbackul elevilor și al părinților privind utilitatea și eficiența temelor pentru acasă, conform proiectului de ordin privind temele pentru acasă […]


Citește articolul complet pe Buna ziua Iasi

Alte știri din Buna ziua Iasi