Ziua Animalelor sărbătorită la școală (Eveniment)

Elevii Școlii Gimnaziale nr. 19 din Brașov sărbătoresc Ziua Mondială a Animalelor într-un mod inedit. Astfel, mâine, de la ora 12.00, la unitatea de învățământ va avea loc deschiderea cursului de educație în domeniul Protecției și bunăstării animalelor, din acest an școlar. Deschiderea va fi făcută de președintele Asociației Milioane de Prieteni, Cristina Lapis. Primele lecții de Educație pentru Protecția și Bunăstarea Animalelor din România, s-au desfășurat, la Brașov, în urmă cu trei ani, sub egida Comisiei de...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau