Un candidat care voia să se angajeze la penitenciar a fost prins copiind (Eveniment)

Un candidat ce participa, ieri, la concursul de ocupare a unor funcții vacante în sistemul peintenciar a fost prins copiind de pe un smartwatch. Potrivit purtăroului de cuvânt al Penitenciarului Codlea, subinspectorul Liviu Matache, candidatul a fost surprins de supraveghetorii din sală în timp ce consulta dispozitivul electronic pe care avea stocată tematica de examen. În aceste condiții, bărbatul a fost eliminat din concurs. În plus, a fost sesizată Poliția deoarece candidatul a încălcat prevederile referitoare la introducerea de bunuri și...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau