Organizația Mondială a Sănătății (OMS) a cerut guvernelor să impună taxe pe băuturile care conțin zahăr pentru a combate obezitatea în lume, în condițiile în care un adult din trei este supraponderal, considerând că în acest fel s-ar putea reduce consumul acestor produse. Într-un nou raport, agenția ONU estimează că există "dovezi tot mai puternice"" că impunerea de taxe pe băuturile care conțin zahăr ""ar duce la o reducere proporțională a consumului"". O creștere cu 20% a prețurilor acestor băuturi ar duce la..."
Alte știri din Brasovul tau
- de Brasovul tau
- 2016/10/12 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/12 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/12 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/12 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/12 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/12 00:00
