Ucidere din culpă. Începe judecarea pe fond a dosarului #COLECTIV (Eveniment)

A trecut aproape un an de la tragedia din club Colectiv.   Bilanţul sună sec: 64 de morţi şi alte zeci de oameni care au supravieţuit pentru a se lupta cu rănile rămase pe trup, dar mai ales în suflet. Însă victimele şi familiile lor aşteaptă, încă, să li se facă dreptate, iar vineri Judecătoria Sectorului 4 a dispus începerea judecării pe fond a dosarului în care cei trei patroni ai localului morţii - Alin Anastasescu, Paul Gancea şi Costin Mincu - sunt acuzaţi de ucidere din culpă, vătămare corporală şi neluarea...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau