Șefa guvernului Norvegiei se apără după ce a fost acuzată că ar fi jucat Pokemon Go în Parlament (Funny)

Premierul norvegian, Erna Solberg, a declarat că nu regretă faptul că a încercat să joace Pokemon Go în timpul unei sesiuni parlamentare.   Imaginile surprinse marți o înfățișează pe Solberg încercând să se conecteze la jocul destinat utilizatorilor de telefoane mobile, în toiul unei dezbateri ce a avut loc după ce regele Harald a susținut un discurs pe tema planurilor guvernamentale pentru anul viitor.   'Noi, femeile, putem face două lucruri în același timp', a susţinut Solberg pentru a se...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau