S-au înmulţit şi furturile din maşini (Eveniment)

Poliţiştii braşoveni trag un nou semnal de alarmă!   În ultima perioadă s-au înmulţit şi furturile din maşini.   Potrivit unui comunicat al IPJ Braşov, bunurile lăsate la vedere în autoturisme, atât ziua cât şi noaptea, reprezintă ţinte perfecte pentru hoţi.   Astfel, au fost sustrase telefoane mobile, genţi, borsete, laptop-uri, camere video, camere foto sau GPS-uri. Hoţii nu s-au dat înapoi nici de la a fura componentele auto, cum sunt roţi, acumulatori sau oglinzi....


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau