România pierde o medalie de la Rio, după ce un sportiv a fost prins dopat la JO (Sport)

Halterofilul Gabriel Sîncrăian a reușit să câștige medalia de bronz la Jocurile Olimpice de la Rio. Este una dintre cele 5 medalii pe care România le-a obținut la această Olimpiadă.    N-a avut prea mult timp să se bucure. Românul a fost prins din nou dopat și i se va retrage medalia obținută la Rio, categoria 85 de kilograme, masculin, anunță site-ul TVR, care subliniază şi un precedent: Nu este prima dată când sportivul român pățește acest lucru. A mai fost suspendat pentru dopaj în 2013, după ce a...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau