Halterofilul Gabriel Sîncrăian a reușit să câștige medalia de bronz la Jocurile Olimpice de la Rio. Este una dintre cele 5 medalii pe care România le-a obținut la această Olimpiadă. N-a avut prea mult timp să se bucure. Românul a fost prins din nou dopat și i se va retrage medalia obținută la Rio, categoria 85 de kilograme, masculin, anunță site-ul TVR, care subliniază şi un precedent: Nu este prima dată când sportivul român pățește acest lucru. A mai fost suspendat pentru dopaj în 2013, după ce a...
România pierde o medalie de la Rio, după ce un sportiv a fost prins dopat la JO (Sport)
- de Brasovul tau
- 2016/08/29 00:00
Alte știri din Brasovul tau
- de Brasovul tau
- 2016/08/28 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/28 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/28 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/28 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/28 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/27 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/08/27 00:00
