România a obținut șapte medalii la Olimpiada Internațională de Astronomie (Eveniment)

Olimpicii români au reușit o nouă performanță importantă la competițiile internaționale pe discipline obținând șapte medalii la a XXI-a ediție a Olimpiadei Internaționale de Astronomie.   Potrivit unui comunicat de presă al Ministerului Educației, trei medalii (două de aur și una de bronz) au fost cucerite în secțiunea rezervată juniorilor (elevi sub 16 ani), în timp ce alte patru medalii au revenit seniorilor (o medalie de aur, o medalie de argint și două de bronz).   Ediția a XXI-a a Olimpiadei...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau