Nemțoaică moartă în Munții Făgaraș (Eveniment)

O turistă din Germania a căzut în gol  de la peste 200 de metri de pe un versant din Munţii Făgăraş.    Accidentul s-a petrecut vineri după amiaza, într-o zonă foarte greu accesibilă. Cadavrul femeii a fost recuperat de către salvamontişti, la finalul unei acţiuni care a durat câteva ore.   Turista, avea aproximativ 45 – 50 de ani . Venise în vacanță în țara...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau