Monica Niculescu și Patricia Țig joacă finala de dublu la Luxemburg (Sport)

Româncele Monica Niculescu și Patricia Țig s-au calificat în finala de dublu a turneului de tenis de la Luxemburg (WTA), vineri seara, după 0-6, 6-4, 10-8 cu britanicele Jocelyn Rae/Anna Smith, în semifinale.   Niculescu și Țig s-au impus în 62 de minute și vor întâlni în ultimul act favoritele numărul doi, olandeza Kiki Bertens și suedeza Johanna Larsson, victorioase cu 6-2, 6-2 în fața perechii Madison Brengle (SUA)/Nicola Geuer (Germania).   Niculescu va juca și finala de simplu, după 6-3,...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau