Româncele Monica Niculescu și Patricia Țig s-au calificat în finala de dublu a turneului de tenis de la Luxemburg (WTA), vineri seara, după 0-6, 6-4, 10-8 cu britanicele Jocelyn Rae/Anna Smith, în semifinale. Niculescu și Țig s-au impus în 62 de minute și vor întâlni în ultimul act favoritele numărul doi, olandeza Kiki Bertens și suedeza Johanna Larsson, victorioase cu 6-2, 6-2 în fața perechii Madison Brengle (SUA)/Nicola Geuer (Germania). Niculescu va juca și finala de simplu, după 6-3,...
Monica Niculescu și Patricia Țig joacă finala de dublu la Luxemburg (Sport)
- de Brasovul tau
- 2016/10/22 00:00
Alte știri din Brasovul tau
- de Brasovul tau
- 2016/10/21 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/21 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/21 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/21 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/21 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/21 00:00
