Ministrul Mediului vrea să renunţe la Taxa Auto (Social)

Ministrul Mediului, Cristiana Paşca Palmer, propune înlocuirea timbrului de mediu, declarat ilegal de Comisia Europeană, cu o formă de taxare înclusă în preţul carburantului, astfel încât impozitarea să se facă în funcţie de consumul de combustibil.   ,,Una din variantele pe care noi am luat-o în calcul a fost o taxare a consumului de combustibil. Un pachet în doi piloni. Pe de o parte o taxare a combustibilului cu o sumă mică de fapt, care s-ar fi regăsit într-un impact de maximum doi lei pe un plin de...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau