Petra Kvitova a trecut fără emoții de Simona Halep în semifinalele turneului de la Wuhan, scor 6-1, 6-2 și merge în ultimul act al competiției, unde o va întâlni pe Cibulkova, cea care învins-o pe Kuznetsova, 3-6, 6-3, 6-4. Acesta este primul meci pierdut de Halep în fața Petrei Kvitova. Scorul întâlnirilor directe era 3-0 în favoarea jucătoarei din Constanţa. Dublul Raluca Olaru/Ipek Soylu (România/Turcia) a câştigat, însă, meciul cu perechea Krystina...
Halep se opreşte în semifinalele de la Wuhan, Olaru atinge finala la dublu de la Taşkent (Sport)
- de Brasovul tau
- 2016/09/30 00:00
