Un român condamnat în Franţa după ce a furat jumătate de tonă de hrană pentru animale (Extern)

Un cetăţean român în vârstă de 34 de ani a fost condamnat la opt luni de închisoare în regiunea franceză Alsacia pentru că a furat o jumătate de tonă de hrană pentru animale împreună cu alţi patru complici, informează site-ul postului BFM TV.   Cetăţeanul român a fost judecat miercurea aceasta la Tribunalul corecţional din oraşul Colbar, aflat în regiunea franceză Alsacia. Acesta a fost găsit vinovat de intrarea prin efracţiune într-un magazin de animale din Saint-Hippolyte şi de a fi furat...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau