Făgărăşenii cer reducerea vârstei de pensionare, din cauza poluării (Social)

Reprezentanţii Sindicatului Liber Nitramonia Făgăraş cer reducerea vârstei de pensionare, din cauza poluării.   În acest sens, sindicaliştii făgărăşeni s-au întâlnit cu prefectul de Braşov, Ciprian Băncilă şi i-au solicitat acestuia să transmită autorităţilor de la Bucureşti doleanţele lor privind includerea Făgăraşului în lista zonelor afectate de poluare.   Legea 263 din 2010, privind sistemul unitar de pensii, prevede reducerea vârstei de pensionare cu 2 ani, pentru persoanele care au locuit...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau