Două medalii pentru România la Campionatele Europene de Juniori la Şah (Sport)

     Performanță notabilă pentru România la Campionatele Europene de Juniori la Şah desfășurate la Praga.    Echipa noastră a câștigat o medalie de argint, una de bronz și un loc 5.      Revelația au constituit-o cei mai mici participanți: Matei-Valeriu Mogîrzan (din Iași) medaliat cu argint la grupa băieți 8 ani și Lia-Alexandra Maria (din București) ce a obţinut medalia de bronz la grupa fetelor de 8 ani. Ieșeanca Miruna-Daria Lehaci a avut o comportare bună la grupa fetelor de...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau