De la 1 noiembrie se dă drumul la căldură în sistem centralizat (Social)

Brașovenii racordați la sistemul centralizat de încălzire vor avea apă caldă și căldură de la 1 noiembrie. Termenul a  fost confirmat de reprezentanții Consiliului Local Brașov și de viceprimarul Mihai Costel. De altfel, ieri, s-a reunit Adunarea Generală a Acţionarilor Tetkron, iar consilierii locali au hotărât majorarea capitalului social cu 18,5 milioane lei, pentru stingerea datoriilor pe care societatea le avea către furnizori. Și asta în condițiile în care furnizorul de gaz a transmis o adresă prin care anunța că noul serviciu de...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau