Ceremonii la 100 de ani de la intrarea României în Primul Război Mondial. (Eveniment)

       Cu prilejul împlinirii a 100 de ani de la intrarea României în Primul Război Mondial, Ministerul Apărării Naţionale organizează acţiuni comemorative dedicate eroilor care au căzut în luptă sau în prizonierat în timpul acestei conflagraţii.      Ceremonii militare şi religioase în memoria celor peste 330.000 de militari care şi-au dat viaţa pentru ţară în acest război vor fi organizate pe întreg teritoriul naţional, încă de astăzi, vineri, 26...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau