Sedințe gratuite de psihoterapie (Social)

Şedinţele de psihoterapie sunt gratuite de luna aceasta.   Statul decontează terapia după ani de zile în care psihologii trimiteau rapoarte la Ministerul Sănătăţii. Medicii spun că un copil din zece are nevoie de ajutor cel puțin o dată, până devine major.   Practic, acum, orice adult sau copil care are nevoie de tratament psihologic nu trebuie să-şi mai facă griji că nu îşi poate plăti tratamentul.   Asiguratul, cu biletul de trimitere de la medicul de familie, se va adresa unui medic specialist...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau