Braşovul comemorează Intrarea României în Primul Război Mondial (Social)

     Braşovul se alătură manifestațiilor din toată ţara, dedicate împlinirii a 100 de ani de la Intrarea României în Primul Război Mondial.    Ceremoniile oficiale au început deja de astăzi, când, între orele 10.00 şi 11.00, în Piaţa Unirii din Braşov, la Monumentul din Bartolomeu, la Garnizoana din Predeal a Brigăzii de Vânători de Munte, precum şi în localităţile Curtea de Argeş, Buşteni şi Sinaia au fost rostite numele eroilor căzuţi în Primul Război Mondial....


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau