Premiul Nobel pentru medicină a fost câştigat de japonezul Yoshinori Ohsumi. Premiul Nobel pentru fiziologie şi medicină a fost acordat azi japonezului Yoshinori Ohsumi. Juriul din Stockholm l-a ales pentru cercetările în domeniul autofagiei, sau al procesului prin care organismul curăţă diverse resturi, inclusiv toxine, şi reciclează componentele celulelor deteriorate. Cercetătorul a descoperit genele care reglează procesul de autofagie. Erorile în aceste...
Alte știri din Brasovul tau
- de Brasovul tau
- 2016/10/02 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/02 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/02 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/02 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/02 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/02 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/02 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/01 00:00
