La Constanţa a fost marcată astăzi, aşa cum se întâmplă an de an, la 31 octombrie Ziua Internaţională a Mării Negre. La această dată, în anul 1996, miniştrii mediului din cele şase ţări riverane - Bulgaria, Georgia, România, Federaţia Rusă, Turcia şi Ucraina, au semnat Planul Strategic de Acţiune pentru Reabilitarea şi Protecţia Mării Negre. Institutul Naţional de Cercetare-Dezvoltare Marină "Grigore Antipa"" a celebrat această zi..."
Alte știri din Brasovul tau
- de Brasovul tau
- 2016/10/30 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/30 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/30 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/29 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/29 00:00
- de Brasovul tau
- 2016/10/29 00:00
