Iar râde țara de noi: Peste tot spitale private, noi ne tratăm prin mașini

Infrastructura medicală privată acoperă 75% din totalitatea unităţilor medicale din România, cu o creştere medie anuală de 300%, în ultimii 15 ani, potrivit unui studiu al Institutului Naţional de Statistică. În ciuda acestor statistici favorabile însă pentru alte județe, botoșănenii continuă să se regăsească în coada clasamentului și să fie nevoiți să se urce în mașini pentru tratament medical de calitate.


Citește articolul complet pe Botosaneanul

Alte știri din Botosaneanul