FOTO: Acțiuni de conștientizare ale ADI Deșeuri, în Săptămâna verde, la Bistrița

„Programul Săptămâna Verde, derulat în școlile din Bistrița-Năsăud, este un prilej foarte bun pentru a discuta cu elevii despre importanța colectării selective a deșeurilor. Despre reciclarea lor, despre respectul pentru natură și pentru comunitatea din care facem parte”, precizează ADI Deșeuri BN.  The post FOTO: Acțiuni de conștientizare ale ADI Deșeuri, în Săptămâna verde, la Bistrița appeared first on Bistrițeanul.ro.


Citește articolul complet pe Bistriteanul

Alte știri din Bistriteanul