Ani la rând, un clujean a exploatat ilegal agregate minerale din Bistrița-Năsăud! Prejudiciu de 1,8 milioane lei

Un bărbat din Cluj a efectuat ani la rând activități de exploatare minieră în județul Bistrița-Năsăud, fără a deține însă autorizații în acest sens. El a vândut apoi marfa, cu ajutorul unui bărbat din județul Iași. Prejudiciul cauzat a fost estimat la 1.800.000 de lei. 16 mandate de percheziție domiciliară au fost puse astăzi în […] The post Ani la rând, un clujean a exploatat ilegal agregate minerale din Bistrița-Năsăud! Prejudiciu de 1,8 milioane lei appeared first on Bistrițeanul.ro.


Citește articolul complet pe Bistriteanul

Alte știri din Bistriteanul