Creat în toamna anului 1958, parcul dendrologic al Colegiului „Liviu Rebreanu” (pe atunci Liceul Nr. 1 din Bistrița) cuprindea aproximativ 300 de specii și varietăți din flora indigenă și exotică – ne reamintește biologul Ciprian Samoilă, de la BioGeoDiversitate Bistrița-Năsăud. Vrând – nevrând, sute de elevi au contribuit la realizarea parcului... The post FOTO – Se caută povești & amintiri despre profesorul Liviu Gubesch: Vrând, nevrând, generații întregi au făcut voluntariat în parcul dendrologic al CNLR appeared first on Bistrițeanul.ro.
FOTO – Se caută povești & amintiri despre profesorul Liviu Gubesch: Vrând, nevrând, generații întregi au făcut voluntariat în parcul dendrologic al CNLR
- de Bistriteanul
- 2025/11/05 15:09
