O intervenție de rutină s-a transformat, într-o misiune cu totul specială pentru un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Dâmbovița. O gravidă din satul Telești, comuna Ludești, a intrat în travaliu și a solicitat ajutor prin 112. Ambulanța a ajuns prompt la domiciliu, iar femeia a fost preluată de echipajul format din asistenta medicală Denisa Zmărăndescu și ambulanțierul […] Articolul Un nou-născut grăbit să vină pe lume, naștere în ambulanță a apărut prima dată pe Ziarul Dâmboviţa.
Alte știri din Ziar de Dambovita
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/14 03:14
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/14 03:09
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/14 03:07
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/14 03:05
