Peștera Ialomiței, una dintre cele mai spectaculoase și vizitate atracții turistice din Munții Bucegi, a împlinit recent 10 ani de la redeschiderea sa, după lucrări de modernizare finanțate prin fonduri europene și coordonate de Consiliul Județean Dâmbovița. Președintele Consiliului Județean, Corneliu Ștefan, a evidențiat importanța acestei realizări: „Peștera Ialomiței a devenit un simbol al județului […] Articolul Peștera Ialomiței a sărbătorit 10 ani de la redeschidere, după modernizări realizate de Consiliul Județean Dâmbovița a apărut prima dată pe Ziarul Dâmboviţa.
Peștera Ialomiței a sărbătorit 10 ani de la redeschidere, după modernizări realizate de Consiliul Județean Dâmbovița
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/29 03:10
Alte știri din Ziar de Dambovita
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/28 03:59
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/28 03:54
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/28 03:53
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/28 03:50
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/28 03:40
