DÂMBOVIȚEANCA ALEXIA DOBĂ, LA MONDIALELE UNIVERSITARE DE BASCHET

Naționalele universitare de baschet ale României au început participarea la Jocurile Mondiale Universitare de vară din Germania, organizate în regiunea Rhine-Ruhr. Competiția este organizată de FISU (Federația Internațională a Sportului Universitar), care reunește cei mai buni sportivi studenți din întreaga lume. Echipa națională feminină a înregistrat până acum două meciuri în grupǎ, şi are o […] Articolul DÂMBOVIȚEANCA ALEXIA DOBĂ, LA MONDIALELE UNIVERSITARE DE BASCHET a apărut prima dată pe Ziarul Dâmboviţa.


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita