Spitalul Județean Târgoviște primește echipamente medicale de ultimă generație în valoare de peste 4 milioane de lei

Consiliul Județean Dâmbovița continuă programul amplu de modernizare a infrastructurii medicale din județ, anunțând o nouă investiție importantă în dotarea Spitalului Județean de Urgență Târgoviște. În cadrul ședinței recente, președintele CJ Dâmbovița, Corneliu Ștefan, a prezentat lista echipamentelor performante care vor intra în dotarea unității spitalicești, investiția totală depășind 4,3 milioane de lei. Echipamente esențiale pentru diagnostic și […] Articolul  Spitalul Județean Târgoviște primește echipamente medicale de ultimă generație în valoare de peste 4 milioane de lei a apărut prima dată pe Ziarul Dâmboviţa.


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita