Universitatea „Valahia” din Târgoviște a semnat un acord de parteneriat cu Societatea Națională Nuclearelectrica S.A., în cadrul unei întâlniri oficiale desfășurate în prezența directorului general al companiei, Cosmin Ghiță, și a conducerii instituției de învățământ superior. Parteneriatul are ca scop consolidarea cooperării dintre mediul academic și industria energetică, prin susținerea educației, cercetării și inovării în domenii esențiale pentru dezvoltarea […]
Parteneriat strategic între Universitatea „Valahia” din Târgoviște și Nuclearelectrica
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/01 03:19
Alte știri din Ziar de Dambovita
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/30 22:16
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/30 03:19
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/30 03:18
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/30 03:16
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/30 03:16
