DSP Dâmbovița: Respectați măsurile de igienă și protecție

În urma incendiului izbucnit în seara zilei de 24 iunie la depozitul de deșeuri din Aninoasa și a declarării stării de alertă pe întreg teritoriul județului Dâmbovița, Direcția de Sănătate Publică (DSP) Dâmbovița face un apel ferm către populație:Respectați măsurile de igienă și prevenție pentru protejarea sănătății! Depozitul de deșeuri afectat de incendiu nu poate fi utilizat temporar, conform Hotărârii nr. 6/2025 a […]


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita