Timişoara comemorează Revoluţia din Decembrie 1989

Primăria Municipiului Timişoara şi mai multe asociaţii de revoluţionari au pregătit un program special dedicat marcării a 29 de ani de la Revoluţia Română.   Programul dedicat comemorării Revoluţiei din Decembrioe 1989 începe vineri, 14 decembrie, de la ora 17, la Sala Capitol, unde va fi vernisată expoziția Cubul – Lumina Îngerilor şi va fi lansată cartea Întalnire cu îngerul, Mihai Teodor Olteanu în dialog cu Vasile Bogdan. Sâmbătă, 15 decembrie, de la ora 18, va fi organizat Marşul libertăţii, pe traseul Piaţa Maria – Piaţa Victoriei. În aceeaşi zi, eurodeputatul László Tőkés invită timişorenii să cinstească memoria celor care,... The post Timişoara comemorează Revoluţia din Decembrie 1989 first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis