Partidul Mişcarea Populară a demarat campania “Alegem primarul în două tururi”, prin care îşi propune strângerea a peste un milion de semnături pentru revenirea la alegerea primarului în două tururi de scrutin, anunţă PMP Timiş “Nevoia de a repara erori legistative care au făcut ca democrația din România să fie afectat în mod direct. Una dintre aceste erori este alegerea primarilor într-un singur tur, despre care constatăm că este o eroare politică. În primul rând, un partid mare cum este PSD își garantează consolidarea și postamentul pe baza căruia obține scoruri foarte mari la următoarele alegeri”, declară preşedintele PMP,... The post PMP demarează campania “Alegem primarul în două tururi” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
