Anul universitar începe, la Universitatea de Vest din Timişoara, cu „Săptămâna de inițiere”, un program de activități culturale, sociale, de cunoaștere și explorare, dedicat în principal studenților din anul I, dar și celor interesați să descopere universitatea. Universitatea de Vest din Timişoara anunţă că a pregătit, pentru perioada 19 – 24 septembrie, activități de socializare, de cunoaștere a Universității, de explorare a orașului și de prezentare a programelor de studiu. În plus, noii studenți vor avea parte și de conferințe, ateliere de lucru, activități sociale, teambuilding-uri, concerte, petreceri, tururi culturale și competiții sportive. Studenții de anul I vor beneficia... The post O „săptămâna de inițiere” la Universitatea de Vest din Timişoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
