Autostrada Craiova-Lugoj ar trebui introdusă de Guvern în Programul Operaţional Infrastructură Mare, pentru că există fonduri europene pentru acest program şi nu sunt cheltuite, declară, potrivut Agerpres, europarlamentarul PNL Marian Jean Marinescu. „Eu voi lucra în continuare în Parlamentul European pentru mărirea fondurilor europene pe care România le poate lua, dar trebuie să avem şi aici oameni care să cheltuie banii. Acum în Programul Operaţional Infrastructură Mare (POIM) partea de cale ferată suntem în pericol de a pierde 500 de milioane euro şi acolo sunt cuprinse proiecte de cale ferată, inclusiv Craiova-Timişoara, şi nu a început niciunul”, a declarat... The post Europarlamentul PNL Marian Jean Marinescu: „Guvernul să introducă şi autostrada Craiova-Lugoj în Programul Operaţional Infrastructură Mare, bani sunt” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
Europarlamentul PNL Marian Jean Marinescu: „Guvernul să introducă şi autostrada Craiova-Lugoj în Programul Operaţional Infrastructură Mare, bani sunt”
- de Timpolis
- 2018/09/17 09:04
