Comitetul Executiv Județean Timiș va stabili azi mandatul președintelui interimar, Călin Dobra, pentru ședința CEx, de mâine, de la București. Bianca Gavriliţă, deputat PSD de Timiş, spune că votul majorității trebuie respectat, iar situația să fie cât mai repede rezolvată. “Decizia pe care o vom lua trebuie să reflecte mesajul celor pe care membrii forului de conducere îi reprezintă. Va fi un mandat imperativ rezultat, cu siguranță, în urma unei dezbateri la care fiecare dintre noi va fi invitat să își expună părerea”, declară deputatul PSD Bianca Gavriliţă. Aceasta susţine că în filiala PSD Timiș, deciziile s-au luat întotdeauna... The post Deputat PSD Bianca Gavriliţă: “Avem nevoie de o guvernare coerentă pentru a putea duce la îndeplinire promisiunile electorale” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
