Conducerea Spitalului „Victor Babeș”, din Timişoara, amendată pentru neefectuarea periodică a lucrărilor de igienizare

După o interpelare făcută de un deputat PMP de Timiş, Ministerul Sănătăţii transmite că a fost dispusă amendarea conducerii Spitalului de boli infecțioase și pneumoftiziologie „Victor Babeș”, din Timișoara, şi luarea de urgenţă a unor măsuri.   Cornel Sămărtinean, deputat PMP de Timiş, i-a solicitat, în 6 februarie, ministrului Sănătăţii, Sorina Pintea, rezolvarea în regim de urgență a situației în care se află Spitalul de boli infecțioase și pneumoftiziologie „Victor Babeș”, din Timișoara, unicul de acest profil, din partea de vest a ţării. Deputatul PMP i-a solicitat ministrului să aloce fonduri în mod prioritar către acest spital şi să-i comunice... The post Conducerea Spitalului „Victor Babeș”, din Timişoara, amendată pentru neefectuarea periodică a lucrărilor de igienizare first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis