USR Timiş face un apel public pentru semnarea listei „Fără Penali în Funcții Publice”. Numărul de semnături necesare este, la nivel naţional, abia la jumătate, termenul-limită al campaniei va fi luna viitoare, iar „în Parlament, infractorii și acoliții lor își fac legi”. De la lansarea campaniei „Fără Penali în Funcții Publice”, în 22 martie, în Timiş au fost strânse aproape 16.000 de semnături. Reprezentanţii USR Timiş, care strâng semnături pentru această campanie, atrag atenţia că, în mod neașteptat într-un oraș cu renumele și spiritul Timișoarei, voluntarii care strângeau semnături în centru au fost hărțuiți de Poliția Locală, agenţii invocând... The post Campania „Fără Penali în Funcții Publice” a ajuns la jumătate din numărul de semnături necesare first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
Campania „Fără Penali în Funcții Publice” a ajuns la jumătate din numărul de semnături necesare
- de Timpolis
- 2018/07/03 09:56
