Sesizările către Primăria Timişoara pot fi făcute şi urmărite prin telefon

Primăria Timişoara a lansat azi o aplicaţie telefonică prin intermediul căreia problemele sesizate de cetăţeni ajung, prin distribuire automată, direct la angajaţii care se ocupă de ele, iar cel care face sesizarea poate vedea în fiecare moment în ce stadiu este rezolvarea problemei semnalate.   Aplicaţia Primăriei Municipiului Timişoara va fi un liant între cetăţeni şi administraţia locală, spune Robert Kristof, City Manager al Timişoarei. Explicând că, prin intermediul acesteia, cetăţenii vor putea depune sesizări, vor putea urmări stadiul de rezolvare a solicitărilor făcute, vor putea depune cereri online şi chiar urmări noutăţi sau vizualiza şedinţele de Consiliu Local. „În... The post Sesizările către Primăria Timişoara pot fi făcute şi urmărite prin telefon first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis