Amendă usturătoare pentru firma care a intoxicat Turceniul

O firmă din Craiova a fost amendată de Garda de Mediu Gorj cu 30.000 lei după ce aproape  două luni a „intoxicat“ populaţia din Turceni, şi mai ales angajaţii de la termocentrala din oraş, cu gaze urât mirositoare. Firma a depozitat pe un teren...


Citește articolul complet pe Pandurul

Alte știri din Pandurul