Spitalul Județean de Urgență Giurgiu nu va suferi în perioada rece nici de căldură și nici de apă caldă

  Vremea rece a adus în prim-plan problema încălzirii instituțiilor care adăpostesc persoane vulnerabile. Printre acestea, Spitalul Județean de Urgență Giurgiu se află pe lista de priorități. Directorul unității medicale, Mihaela Rață, a confirmat că și în această iarnă spitalul va beneficia de agent termic furnizat de Uzina Termoelectrică Giurgiu. „Dacă trei nopți consecutive temperaturile […] Articolul Spitalul Județean de Urgență Giurgiu nu va suferi în perioada rece nici de căldură și nici de apă caldă apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.


Citește articolul complet pe Jurnalul Giurgiuvean

Alte știri din Jurnalul Giurgiuvean