Acces mai simplu pentru pacienții cronici: fără bilet de trimitere la medicul specialist, în anumite cazuri. Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat că, împreună cu președintele Casei Naționale de Asigurări de Sănătate (CNAS), Horațiu Moldovan, a semnat un ordin comun care simplifică traseul pacienților în sistemul medical. Măsura se aplică pacienților cu boli cronice înrolați […] Articolul Pacienții cu afecțiuni cronice vor avea acces la servicii medicale, fără a mai fi nevoiți să ia bilet de trimitere de la medicul specialist apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.
Pacienții cu afecțiuni cronice vor avea acces la servicii medicale, fără a mai fi nevoiți să ia bilet de trimitere de la medicul specialist
- de Jurnalul Giurgiuvean
- 2025/10/07 08:32
