Asociația ce a inițiat o campanie de sterilizare a câinilor și pisicilor în județ, a poposit la Mihăilești. În ce alte localități urmează să meargă…

Campania de sterilizare a câinilor și pisicilor, care nu demult  s-a desfășurat în comuna Oinacu va continua acțiunile de sterilizare.  Sprijiniți de directorul adj. al Direcției  Sanitar  Veterinară și pentru Siguranța Animalelor (DSVSA) Giurgiu,  dr. Mădălina Florescu,  municipalitatea va primi  vizita reprezentanților „Asociației Ari Paws”, cu ajutorul cărora se pregătește  o nouă campanie gratuită de […] Articolul Asociația ce a inițiat o campanie de sterilizare a câinilor și pisicilor în județ, a poposit la Mihăilești. În ce alte localități urmează să meargă… apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.


Citește articolul complet pe Jurnalul Giurgiuvean

Alte știri din Jurnalul Giurgiuvean