MINISTERUL SĂNĂTĂŢII: Bani mai mulţi pentru spitalele cu pacienţi critici

Ministerul Sănătăţii a suplimentat bugetul  spitalelor cu 150 de milioane de lei, pentru ultimul trimestru din 2023. După cum se arată într-un comunicat, prin acest program se finanţează, direct din bugetul Ministerului Sănătăţii, cele mai critice cazuri din spitalele de urgenţă. ”Asigurarea finanţării în cadrul acţiunilor prioritare derulate de Ministerul Sănătăţii, în zonele critice ale […] The post MINISTERUL SĂNĂTĂŢII: Bani mai mulţi pentru spitalele cu pacienţi critici first appeared on Informaţia Zilei.


Citește articolul complet pe Informatia Zilei

Alte știri din Informatia Zilei