Ministerul Sănătăţii a suplimentat bugetul spitalelor cu 150 de milioane de lei, pentru ultimul trimestru din 2023. După cum se arată într-un comunicat, prin acest program se finanţează, direct din bugetul Ministerului Sănătăţii, cele mai critice cazuri din spitalele de urgenţă. ”Asigurarea finanţării în cadrul acţiunilor prioritare derulate de Ministerul Sănătăţii, în zonele critice ale […] The post MINISTERUL SĂNĂTĂŢII: Bani mai mulţi pentru spitalele cu pacienţi critici first appeared on Informaţia Zilei.
MINISTERUL SĂNĂTĂŢII: Bani mai mulţi pentru spitalele cu pacienţi critici
- de Informatia Zilei
- 2023/10/10 14:07
