INUNDAȚII Oamenii își scot animalele moarte, după inundații

Inundațiile devastatoare care au afectat mai multe zone din România au lăsat în urmă un peisaj dezolant, cu gospodării distruse, terenuri inundate și, cel mai dureros, cadavrele animalelor înecate în ape. Specialiștii afirmă că asemenea fenomene nu au mai fost întâlnite de peste o sută de ani în țară, intensitatea și rapiditatea cu care s-au produs fiind fără precedent. The post INUNDAȚII Oamenii își scot animalele moarte, după inundații first appeared on Informaţia Zilei.


Citește articolul complet pe Informatia Zilei

Alte știri din Informatia Zilei