Elevele de la „Ioan Slavici”, împreună cu prof. Adela Filip, au vizitat expoziția „Retrospectivă” a artistei Cristina Gloria Oprișa

Elevele clasei a X-a F de la Colegiul Național „Ioan Slavici”, însoțite de prof. Adela Filip, au vizitat expoziția „Retrospectivă” a artistei Cristina Gloria Oprișa la Muzeul de Artă, unde au participat la o prezentare interactivă despre stiluri și simboluri artistice, inspirându-se din mărturisirile profunde ale pictoriței. The post Elevele de la „Ioan Slavici”, împreună cu prof. Adela Filip, au vizitat expoziția „Retrospectivă” a artistei Cristina Gloria Oprișa first appeared on Informaţia Zilei.


Citește articolul complet pe Informatia Zilei

Alte știri din Informatia Zilei