CAREI Noua primăriță din Carei, Monica Giurgiu-Kovacs, își începe mandatul în forță: Reabilitează parcul dendrologic.

Parcul dendrologic din Carei va fi reamenajat prin plantarea a peste 3.000 de plante și 10 arbori pentru umbrirea terenului de joacă, într-un proiect peisagistic realizat în colaborare cu Ocolul Silvic Codrii Sătmarului și Asociația EcoAssist București, ce va revitaliza zona Castelului Karolyi. The post CAREI Noua primăriță din Carei, Monica Giurgiu-Kovacs, își începe mandatul în forță: Reabilitează parcul dendrologic. first appeared on Informaţia Zilei.


Citește articolul complet pe Informatia Zilei

Alte știri din Informatia Zilei